G-rx8 neustálé výpadky telemetrie

Jan Mičinec
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2020 23:27:12

G-rx8 neustálé výpadky telemetrie

Příspěvek od Jan Mičinec »

Zdravím,
Prosím o pomoc kde může být zakopaný pes. Mám výše uvedený příjmač a neustále to hlasi telemetrie ztracena a hned telemetrie funkční. Během 15min letu ve větroni minimálně 10x. Letam x10s E Horuse, flash včera na access i s prijmacem nepomohl, ale hlaseni kizkeho signalu RSSI se ztratilo. Antény jsem dával už všelijak, vždy 90st. Jsou vyvedeny ven z modelu. Otx je 2.3.5. anteny vypadaji neporuseny letadlo bez pádu. Když vypadává telemetrie, mam se bát o ztrátu řídícího signalu? Já to chápu tak že řídící signal a telemetrie jsou dve různé veci? Nebo se mám obavat pádu modelu.
Díky moc všem

Uživatelský avatar
sramy
Příspěvky: 108
Registrován: pon 20. kvě 2019 22:52:55

Re: G-rx8 neustálé výpadky telemetrie

Příspěvek od sramy »

Zkus se podívat na nastavení v TELEMETRII zdroj měl by tam být nastaven přijímač G-RX8R.

Jan Mičinec
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2020 23:27:12

Re: G-rx8 neustálé výpadky telemetrie

Příspěvek od Jan Mičinec »

No, toho jsem si vsiml dneska rano. Mam nastaveno a pujdu teszovat. Taky me to napadlo. Děkuji za radu. Reportnu v kazdem pripade

Jan Mičinec
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2020 23:27:12

Re: G-rx8 neustálé výpadky telemetrie

Příspěvek od Jan Mičinec »

Tak dneska proběhl test, v rychlosti shrnu. Když létám na interní antény tak hlásí výpadky tak jako v dotazu nahoře, ale jakmile jsem nasadil externí anténu tak je klid. Samozřejmě aktivováno i v rádiu. Pro úplnost přidávám záznamy z logu.
Přidám i foto elektroniky v éru.

https://www.uschovna.cz/zasilka/XXMDRENADC9ZYRI2-TUB/

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: G-rx8 neustálé výpadky telemetrie

Příspěvek od Jan Urbánek »

Obecne ty hodnoty nejsou spatne na vysce 100m mate kolem 60db a u 180 take, jeste prosim ty foto instalace.

Mrazik
Příspěvky: 2
Registrován: stř 17. čer 2020 18:46:10

Re: G-rx8 neustálé výpadky telemetrie

Příspěvek od Mrazik »

Zdravím,

Rád bych poprosil o radu. Z přijímače G-RX8 se mi neodesílá Telemetrie.

U RSSI na mžik problikne hodnota kolem 99 -100db jednou za cca 1-5s. Autodetekce senzorů najde během 5min postupně 5 senzorů, u všech nejsou hodnoty (---), krom zmíněného RSSI, kde občas problikne hodnota.
Aktuálně mám FW Access 2.1.0, stejně tak pro intení modul X-Lite PRO, nevím jaká verze tam byla před tím, tak jsem zkusil poslední dostupnou. Jinak přijímač je spárován, servy hýbe. Přes možnosti ve vysílači jde přijímač konfigurovat. Zkouším na stole, v kratší i delší vzdálenosti.

Jiný přijímač (G-RX6) se chová naprosto ukázněně, ten má také Access 2.1.0.

V čem by mohl být problém a jak ho vyřešit?

Díky za pomoc!

Edit:
Konec paniky, vyřešeno, jsem nemehlo!

Takhle se to chová, když někde v konfiguraci zapomenete resetování telemetrie napojenou na logický nebo logický spínač. Moje chyba, že jsem testoval v rozkydaném modelu a přijímač G-RX6 zkoušel v jiném modelu (myslím v OpenTX).

Nechám to tu, třeba někdo vynechá tuhle slepou uličku.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: G-rx8 neustálé výpadky telemetrie

Příspěvek od Jan Urbánek »

Evidujieme vice hlaseni o ruznych vypadcich telemetrie u G-RX8, s FrSky se snazime se zjistit o co jde, co je pricinou. Ti uzivatele kteri maji tento problem at me prosim kontaktuji na emailu. Idealne pokud muzete zaslat i detailni fotku prijimace po rozbaleni z papiroveho prebalu. Diky

Uživatelský avatar
Lopez
Příspěvky: 14
Registrován: sob 27. dub 2019 13:52:32
Bydliště: Hodonin

Re: G-rx8 neustálé výpadky telemetrie

Příspěvek od Lopez »

Mám stejný problém, odpojení a připojení telemetrie po cca 10 sekundách, už se ví kde je problém?

Odpovědět

Zpět na „Řada G-RX“