NEURON 8A SBEC

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

NEURON 8A SBEC

Příspěvek od Jan Urbánek »

image.png
Do rady Neuron pribude samotny SBEC s telemetrii (napeti a proud).

Rozmery: 38.6*21.6*9 mm (L×W×H)
Hmotnost: 21.5g
Výstupní napětí: 5~8.4V nastavitelne pres LUA
Proud: 8A
Rozsah napájení: 2S (MAX 5A@5V) ~ 6S

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od Jan Urbánek »

image.png
image.png

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Zdravim vsechny na tomto foru. Dnes mi prisel tento sbec. Zpracovani perfektni, hlinikove desticky pro odvod tepla.
Jakmile se pripoji k s.portu a detekuji se nove senzory, tak se tam objevi vystupni volty a ampery.
Ovsem ted POZOR!!!
Aby spravne fungoval LUA script na nastavovani vystupu, muse si u modelu vsechna cidla v zalozce telemetrie smazat, VSECHNY a znove je detekovat. Potom script funguje.
Daji se nastavit vystupni volty, ID-cka a rekl bych obnovovaci frekvenci (myslim)...

Toto jsou zatim prvni dojmy
Přílohy
2020-11-10-19-36-19.jpg
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od Woita »

Pěkný postřeh s těmi čidly...

Pro porovnání:
Před časem jsem koupil ESC Neuron, na pohled stejný rukopis (dvě hliníkové desky a mezi nimi elektronika). Funguje tak jak má, ty senzory jsou tam taky, ale na rozdíl od tohoto SBECu se nemusí čidla mazat a znovu detekovat a nastavování funguje.

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Ty ja to zkousel na svem Horusu a na QX7s, ale na QX7s nic neni, je kamarada a neni tam zadne cidlo detekovano.
Muzu jeste vyzkouset, zda se jedna o cidla z RX, nebo jen externi. Zda kdyz budes mit detekovany cidla jako RSSI apod z prijimace a zapojis sbec a detekujes, zda pujde LUA... Pokud ano, bordel delaji externi cidla. Jeste vyzkousim ;)
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od Woita »

Jojo dobrá úvaha. Dej vědět.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od ellet »

Roman_rc.pilot píše:
úte 10. lis 2020 20:56:33
...Aby spravne fungoval LUA script na nastavovani vystupu, muse si u modelu vsechna cidla v zalozce telemetrie smazat, VSECHNY a znove je detekovat....
Doporučení je to určitě dobrý, ale ta úvaha ... Myslím, že jde o konflikt ID s některým konkrétním senzorem.
Už je to asi rok nebo dva, co jsem se snažil protokol pochopit. Jde to, potom jsem ale narazil na drobné nejasnosti (okolo ID) o kterých jsem zjistil jen to, že OpenTX je umí řešit. Proto, pokud je problém, je lepší prvně lua, potom další senzory a nechat problém na OpenTX. (Ten script asi nekontroluje, jestli není pozice obsazená).
Mohlo by být zajímavý, pokus zopakovat a mazat senzory postupně. Pokud by to nešlo i s posledním senzorem, načetl bych všechny znovu a jako první bych smazal senzor, který byl při předešlém testu mazán jako poslední. Měl by to být on (ale taky nemusí... :) ).
Ještě bych se rád zeptal, protože to nikde nevidím - napětí, které vraci telemetrie je hodnota na vstupu SBEC nebo na regulované straně t.j. na výstupu?

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od juraj.jurej »

To by aj mňa zaujímalo. Najlepšie keby meral vstupné aj výstupné napätie resp. odosielal telemetriou.
Čo všetko posiela resp. zobrazuje aké senzory?
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od juraj.jurej »

Tu je video, tam je vidno čo to merá (8:20):
Bohu žiaľ iba BecV - výstupné nastavené napätie a BECA - výstupný prúd. To už malo merať aj vstupné napätie a tým pádom sa dá merať aj spotrebovaná kapacita:oops: Treba nový typ aspoň 12A SBEC s meraním aj napájacieho napätia a volitelným spínačom. :) Keď už mám pridať do modelu ďalšiu krabičku a záťaž nech to má nieakú pridanú hodnotu. 8A majú aj ESC Neuron a merajú aj vstupné napätie. Keď už chceli použiť 8A SBEC s ESC Neuron tak mal merať aj vstup.

JETImodel-SBEC-12A.jpg
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Zdravim panove, udelal jsem teda testovani. To, ze bec neumi posilat data o vstupnim napeti jsme vedeli z popisu produktu. Osobne mam v modelu dve FLVSS, takze me to netrapi.
Jak jsem psal s tim, ze se musi vymazat jiz nactene sensory a nacist znovu a becem, neni to uplne pravda. Jedine, co tam dela neplechu jsou RUCNE dodelane sensory. Jako treba jednotlive clanky z M/FLVSS. Kdyz se odstrani ty vytvorene (z jakehokoliv cidla) a detekuji se bec cidla, LUA jede v pohode. Toz tak...

Jedine co bych mel, mozna na pana Urbanka je to, ze bec se docela dost hreje i kdyz pres nej nejde moc proudu. Je to normalni jev? Dekuji
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano, konzultovano s FrSky, lze dosahnout behem minuty i 40C ale byl jsem ubezpecen, ze to FrSky vi a ujistuje za bezne chovani

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEURON 8A SBEC

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Moc dekuji, mam jej dost zaskladany v uzavrenem miste, tak at se nejak neprehreje :)
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Odpovědět

Zpět na „Archiv“