Aktualizace OpenTX 2.3.1

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od ellet »

Mně to prošlo v pohodě i s převzetím nastavení FS.

romko1
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12. zář 2019 12:09:23

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od romko1 »

Zdravim,

urobil som aktualizaciu z verzie 2.2.3 na verziu 2.3.1 (vdaka p. Urbanek za FW), zbehlo to v poriadku,
ale na moje prekvapenie, mi zacal pri lete vypadavat RSSI signal (telemetria) hlavne pri plnom pridani plynu spadne RSSI na 0. :oops:
Neprejde do FS, lebo externy modul je nastaveny na FS az po 2-3s po strate signalu... a ten vypadok na nulu trva velmi kratko...

S HW kopterky som nic nerobil... Pri openTX v.2.2.3 som taky problem nezaznamenal.
Mam radio x9d+ a modul R9 (old) a prijimac R9mini.
Vsimol som si moznost volby v radiu (obrazovka telemetrie) RSSI external alebo (vychodzi).
Niekto sa prosim s takym problemom nestretol?
Dakujem.

Edit: Tak chyba najdena... :D mozno to pomoze aj inym... opentx v2.3.1 pomenil poradie telemetrie oproti opentx v.2.2.3. Vsimol som si to hned po instalacii a ako p. Urbanek odporucal skontrolovat po aktualizacii modely, funkcie, tak som to prestavil...avsak unikla mi jedna vec... cez jeden kanal posielam z radia info o RSSI (kvoli zobrazeniu na OSD display-i..dobre to popisuje p. Joshua tu:[url][url]) a v novom openTX 2.3.1 na mieste RSSI je parameter AccZ... takze sa mi zobrazovalo vlastne zrychlenie v smere Z.... :)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od prikrylm »

V dodaném balíku je ve zvucích soubor "pozor.wav", který mi žádné moje rádio nechtělo přehrát. Asi divný formát, tak pokud nebude z oficiálního zdroje, tak překonvertováno tu:
pozor.zip
(6.16 KiB) Staženo 308 x
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

vasekk
Příspěvky: 8
Registrován: sob 19. říj 2019 20:28:59

amatérská aktualizace

Příspěvek od vasekk »

dobrý den,
prosím pokusil jsem se o aktualizaci z důvodu ACEESS. X12S Horuse na 2.3.1. jako laik samozřejmě po aktualizaci mi píše SD 2.3V0022, přesně jak jste popsal emailu a teď bych potřeboval navést jak dostat soubory na SD. Omlouvám se jsem prostě jsem amatér. Nemohl by jste mě navést krok po krůčku?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od Jan Urbánek »

V balicku je adresar SD, jeho obsah se musi prekopirovat na SD kartu, tzn vyberou se vsecny soubory a adresare z SD. V cem je problem? Nedari se Vam nalistovat SD nebo kopirovat?

vasekk
Příspěvky: 8
Registrován: sob 19. říj 2019 20:28:59

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od vasekk »

Dobrý den,už si nevím rady,aktualizac :twisted: aktualizace 2.3.1.je zapsána,ale pořád to hlásí chybu v SD je to ta 23V002.Napadlo mě ještě zkusit otevřít SD v Horusu a vaši aktualizací SD a kopíroval jsem řádek a vkládal na SD Horuse,ale pořád hlásí stejnou chybu.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od Bořík »

Dobrý den,
je možné upgradovat starší SW v Taranisovi 9E s tím, že nechci použít nový protokol ACCESS ? Mám v lodích několik starších noname levných přijímačů a nerad bych je měnil za dražší originály ... v malých lodích na pár metrech není nutné mít špičkové přijímače.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od ellet »

No jistě, mám upgradovanej Horus x10 a ACCESS taky nemám. Není to jen o ACCESS.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od Jan Urbánek »

vasekk píše:Dobrý den,už si nevím rady,aktualizac :twisted: aktualizace 2.3.1.je zapsána,ale pořád to hlásí chybu v SD je to ta 23V002.Napadlo mě ještě zkusit otevřít SD v Horusu a vaši aktualizací SD a kopíroval jsem řádek a vkládal na SD Horuse,ale pořád hlásí stejnou chybu.
Zkopiroval jste i ten samotny soubor ne jen adresare?

vasekk
Příspěvky: 8
Registrován: sob 19. říj 2019 20:28:59

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od vasekk »

Myslím že vše co bylo na SD v balíčku jsem kopíroval řádek pořádku.Nejsem nějak dobrý s pracemi na PC,vždy mi pomohli vaše videa s programováním Taranise,ale Horus X12S to má trošku jinak a už tápu.Nebyl by jste ochotný zpracovat nějaké zkrácené videiko z ubgrade Horuse na Open tx.Myslím že nàs méně zručných v PC asi bude víc.

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od radekbenes »

Jan Urbánek píše:
pát 18. říj 2019 10:53:51
Diky za poznamky,
zrejme byla polozka k prekladu pridana co jsem naposledy revidoval celistvost prekladu.
Tato ikonka neni v nastaveni? v souborech je jako mask_radio_tools.png
mask_radio_tools.png

FS mod se tedy sam po aktualizaci vypne i kdyz model jej mel zapnuty?
Ještě k té chybějící ikonce mask_radio_tools: Používám thema "darkblue" a tam skutečně v upgrade SD chybí ... stačí ji zkopírovat z default
R.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od ellet »

Soubor, který jsi asi nezkopíroval se jmenuje opentx.sdcard.version. Tak ho tam zkus zkopírovat znovu. V balíčku máš složku SD, tam je 8 složek a tento soubor. Tak ho zkopíruj znovu na kartu v Horusu a pokud se bude počítač ptát jestli má soubor přepsat, nezapomeň to potvrdit (nebo ho před kopírováním na kartě v Horusu smaž).
(Ten Urbánek aby se z toho zbláznil :lol:)

vasekk
Příspěvky: 8
Registrován: sob 19. říj 2019 20:28:59

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od vasekk »

Děkuji, zkusím to.
Mě je to líto že takhle otravuji ,pan Urbánek je moc fajn vždy se mi snaží vyjít vstříc. Vždy jsem vděčný komukoli z kolegů kdo poradí těm horším já umím opravit auto ,ale zas mi nejdou tyto věci.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od ellet »

vasekk píše:
pon 21. říj 2019 21:53:10
...
Pořád se neomlouvej, každej máme v něčem "mínus", Hlavně ať se to podaří, v podstatě tady není co zkazit, obsah složky SD z balíčku tam můžeš kopírovat vícekrát :D .

Petrzv
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27. říj 2019 18:11:13

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od Petrzv »

S firmware 2.3.1 se úplně ztratil dosah/výkon rádia(bohužel jsem spadnul při pristání),10 m od přijímače a na rádiu sotva dvě čárky 🙁.Nevíte náhodou někdo co s tím a nebo jak do rádia dostanu zpátky předchozí firmware?
Radio Taranis E-X9E
Přijímač G-RX8

marcels
Příspěvky: 86
Registrován: pát 26. dub 2019 19:18:49
Bydliště: Rychvald

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od marcels »

Tak já létám úplně stejnou sestavu. Ve větroni 2,8m Elipsoid. Žádný problém z dosahem, nebo s řízením. Obvykla nastoupám tak do 250 až 280m a pak létám celkem i daleko od sebe. Zatím jsem absolvoval 2 lety. Máš aktuální FW v RF modulu?
Taranis X9E

Petrzv
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27. říj 2019 18:11:13

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od Petrzv »

tak to nevím,jak to zjistím? radio mi pise : FW: opentx-x9e VERS: 2.3.1(63614a06)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od Jan Urbánek »

Opentx neni zodpovedny za vysilani, probem bude jinde.

Petrzv
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27. říj 2019 18:11:13

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od Petrzv »

Tak to nevim,pred aktualizaci to fungovalo normalne az po aktualizaci se projevil problem s dosahem signalu.Ted jsem to znovu preinstaloval,skusil Range test....no nevim chtelo by to vyzkouset na letisti primo v realu jestli teda jeste bude pocasi na litani.
Kdyz se u vas zastavim s vysilacem dokazete ho asi prekontrolovat,prijimacem to nebude zkousel jsem 2 letadla s G-RX8 a bylo to stejne.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.1

Příspěvek od Jan Urbánek »

Jasne ze dovedu, ale vemte i ten prijimac co zlobi radsi oba

Odpovědět

Zpět na „OpenTX“