Pozor na baterie

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Pozor na baterie

Příspěvek od Jan Urbánek »

I kdyz k radiim nabizime znackove baterie, nekteri zakaznici vsak mohou pouzivat zvoje a to muze mit za nasledek neprijemne zklamani.

Zakaznik osadil svoje 18650 do X9L a radio po par minutach vyplo a jiz nefungovalo, ani na USB se nehlasilo proste zakousle cele. Doporucil jsem mu at baterie proveri a necha radio pul hod bez baterii, baterie vsak byli podle nej nabite a radio ani pote nefungovalo.

Poprosil jsem zakaznika abu nam radio poslal, ze to proverime, poslal i baterie a zde je ten figl.
https://photos.app.goo.gl/VxFPAcVv1NcneTDM8

samozrejme po vlozeni dobrych baterii radio funguje

https://photos.app.goo.gl/ahnx7nXDjmAJ55cGA

Tazke resume je, pozor na noname baterie, jedna z indicii muze byt i extremni kapacita v tomto pripade 7800mAh ;)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Pozor na baterie

Příspěvek od Bořík »

Dostalo se mi do rukou několik akumulátorů 18650 se zázračnou kapacitou od 5000 mAh až po 12 000 mAh. A všechny měly jedno společné: změřená kapacita pod 1000 mAh, ale pouze při vybíjení do 0.5A. Ani jedna nedokázala pracovat při vybíjecím proudu nad 1A.
Nejlepší výrobci zvládají kapacitu kolem 3400 mAh a to ještě s akumulátory pro notebooky, tedy s malým vybíjecím proudem.
Jakákoli hodnota kapacity nad 3500 mAh je krajně podezřelá a s obrovskou pravděpodobností to nebude fungovat. Byť by byla baterka sebelépe zabalená ...... opravdu se nevyplatí takto riskovat.
p.s.: Ony to ani nemusí být neznačkové baterie - Číňani dokážou napodobit i značkové baterie tak, že je velký problém je rozeznat od originálu. Takže je třeba nakupovat od spolehlivého a hlavně ověřeného prodejce.

Uživatelský avatar
simirr
Příspěvky: 9
Registrován: pon 28. lis 2022 14:04:26

Re: Pozor na baterie

Příspěvek od simirr »

Zdravím,
Jednoznačně souhlasím s p.Urbánkem, jedině značkové baterie.
Dal jsem do vysílačky QX7S baterie 18650 nepoužité nějaké čínské značky MJKAA sice s reálnou kapacitou 3400mAh, ale měly výdrž asi 45min. Takže jejich skutečná kapacita měla tak 600mAh.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Pozor na baterie

Příspěvek od Bořík »

Čína s oblibou kapacitu baterek sčítá: když prodává třeba 4 ks najednou, klidně uvádí kapacitu 12 000 mAh. Zatím rekord v udávané kapacitě mám 77 000 mAh na JEDEN článek 18650. Kdyby to byla pravda, už po silnicích nejezdí žádné auto se spalovacím motorem. :shock: :D

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Pozor na baterie

Příspěvek od ellet »

Bořík píše:
čtv 01. pro 2022 9:56:07
Čína s oblibou kapacitu baterek sčítá...
A já si říkal, kde ty čísla berou. Jak jednoduché! :lol:

Odpovědět

Zpět na „Obecně o rádiích“