Nejde mi naparovat prijimac

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1680
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Nejde mi naparovat prijimac

Příspěvek od Jan Urbánek »

Posledni dobou se mnozi dotazy na parovani prijimacu. Dusledkem je nova verze FW co byva v nove nakoupenych prijimacich a neaktualizace Vaseho radia - ma starsi verzi.
Radio totiz krom Opentx obsahuje firmware vysilaciho modulu. s Opentx to nema nic spolecneho (detaily zde viewtopic.php?f=45&t=331).

Firmware pro radia jsou zde i s popisem situace viewtopic.php?f=40&t=303

Aktualizace interniho modulu lze snadno z SD karty kuprikladu zde ukazka
X9Lite (aplikovatelne pro radia s opentx) - viewtopic.php?f=37&t=181

Tato aktualizace tedy povysi verzi vysilaciho modulu a pujdou Vam naparovat nove prijiamce ale stare prijimace bude potreba take aktualizovat. Je to nize v popisu jak lze aktualizovat prijimace.

Druha cesta je stahnout starsi FW do prijimace a ponizit verzi FW v prijimaci ale tim prichazime o vylepseni v aktualizaci. Starsi FW lze nalezt na strankach FrSky https://www.frsky-rc.com/download/
Najdeme si typ prijimace a firmware ACCST D16 a dame dole history firmware. Toto nelze aplikovat na nove prijimace jako Archer, Archer Plus, Tandem nebo Twin, ale na stare prijimace jako X8R atp. V podstate potreby pouziti Archer Plus je nutne aktualizovat radio, protoze na tyto prijimace stary FW neexistuje.
image.png

Dulezite upozorneni. Flashovani komponent je citlivy proces. Zajistete, aby pripojeni prijimacu behem procesu flesovani bylo pevne a dobre vodive aby nedoslo k selhani procesu fleshovani. Pokud se neposkodi procesor a jeho bootloader lze fleshovani opakovat i kdyz se komunikace rozpadla nebo jste zvolili spatny soubor. Flash jde opakovat takze zpravidla nehrozi zadne nebezpeci.

Zpět na „Obecně o přijímačích“