Archer R10+ výstup 9. a 10. kanálu

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Archer R10+ výstup 9. a 10. kanálu

Příspěvek od dtdt »

Zdravím,

mám takový problém s R10+, nejspíš dělám něco blbě, ale nevím co.
Mám spárovaný R10+ k X-Lite, protokol ACCESS 1-16, všechno se jeví funkční, telemetrie taky, na výstupech 1-8 je korektní servosignál (PWM), ale na výstupech 9 a 10 není nic. Jako že vůbec nic, prostě ticho. Zkoušel jsem tam detekovat PWM, PPM, SBUS, nic z toho mi toolkit nedetekuje.
Jak donutím ten přijímač, aby mi na výstupy 9 a 10 hodil kanály 9 a 10 jako PWM?

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Re: Archer R10+ výstup 9. a 10. kanálu

Příspěvek od dtdt »

Tak už jsem na to přišel. Resp. ne úplně přišel, ale náhodou rozchodil. Výstupy 9 a 10 se rozběhly ve chvíli, kdy jsem na vysílači přepnul režim z CH1-CH16 na CH1-CH24.
Takže v tuto chvíli mi to funguje a o maličko delší latence mi ani tak nevadí, ale možná by bylo fajn, kdyby mi někdo ochotný vysvětlil, proč se mi to tak chová.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Archer R10+ výstup 9. a 10. kanálu

Příspěvek od Jan Urbánek »

Uplne si nejsem jistej jestli tohle je opravdu ten duvod. Zatim jsme zmenu z 16k na 24k nedelali v souvislosti s nefunkcnimi kanaly.
Nedoslo k zmene protokolu?
počet kanálů:
ACCESS - Port 1: PWM / SBUS Out / FBUS / S.Port / SBUS In
Port 2-10: PWM / SBUS Out / FBUS / S.Port
ACCST - Port 1 - 8 PWM, Port 9 - SBUS, Port 10 - S.port

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Re: Archer R10+ výstup 9. a 10. kanálu

Příspěvek od dtdt »

Popíšu, co jsem postupně dělal, tak jak si to pamatuju.

1. Nastavil jsem ACCESS CH1-CH16 a spároval přijímač. Připojil jsem všechna serva volně na stole, chtěl jsem poladit základní naprogramování TX ještě než to půjde do modelu. V tu chvíli jsem zjistil, že CH9 a CH10 se nehýbe.

2. Připojil jsem tam ToolkitRC M6 (postupně na CH9 a CH10) a zkoušel zjistit, jestli na CH9 nebo CH10 náhodou nechodí něco jiného než PWM. Nechodilo. Bylo tam úplně ticho.

3. Na chvíli jsem se na to vykašlal a hrál jsem si s telemetrií (není důležité).

4. RX jsem odpároval a znova připároval. Žádná změna.

5. RX jsem odpároval, přepnul jsem TX do ACCST D16 a připároval. V tu chvíli změna nastala, jeden z CH9/CH10 byl pořád zticha (bohužel nevím přesně který z nich), ale na druhém se objevil SBUS výstup všech kanálů, ale nějak divně přerušovaný. Nedokážu to přesně popsat, na displeji ToolkitRC se to projevovalo tak, že v hodnotách všech kanálů "problikávaly" hodnoty -100% nebo 100% na zlomek sekundy, nedělalo to pravidelně. Připojil jsem pro kontrolu jiný RX s SBUS výstupem a ten mi to nedělal, takže ToolkitRC poruchu nemá.

6. Přepnul jsem TX zpátky do ACCESS CH1-CH16, situace byla stejná jako v bodě 1.

7. Aniž bych RX odpároval nebo znova registroval, jenom jsem v menu TX najel na políčko CH16 a změnil jsem ho na CH24. V tu chvíli se CH9 i CH10 na RX rozběhly a generují korektní PWM pro odpovídající kanály.

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Re: Archer R10+ výstup 9. a 10. kanálu

Příspěvek od dtdt »

Jenom bych chtěl dodat, že to je můj první RX s nějakým větším využívaným počtem kanálů, doteďka jsem si vystačil s 6 na menších modelech nebo jsem používal SBUS výstup, protože to šlo do nějaké řídící jednotky.

Odpovědět

Zpět na „Archer řada R“