S.PORT - F.PORT - FBUS (F.PORT2.0]

SBUS, S.port, F.Port
radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

S.PORT - F.PORT - FBUS (F.PORT2.0]

Příspěvek od radekbenes »

Ahoj,
s koupí RB-25S jsem chtěl poprvé využít FBUS pro připojení přijímače, tak jsem pátral po tom, o co vlastně jde a nějak sem nemohl nikde nic souvislého najít, ani zde na fóru, ani na frsky. Až jsem nalezl přesné, srozumitelné a přitom jednoduché shrnutí zde:
https://www.airbossrc.com/post/sbus-vs-fbus
R.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: S.PORT - F.PORT - FBUS (F.PORT2.0]

Příspěvek od ellet »

To vypadá na obrázky ze stránek FrSky :D

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

Re: S.PORT - F.PORT - FBUS (F.PORT2.0]

Příspěvek od radekbenes »

Ano, obrázky ano, jsou i někde tady na fóru, ale ten text mi přišel srozumitelnější. Všude se píše, že f:port je kombinace s.port telemetrie a sbus dat kanálů, takže jsem tedy opravdu očekával, že to bude platit, ale v praxi tomu tak je (kromě FC) až u verze 2, kterou, aby to bylo více matoucí, začali nazývat (ano, až po modifikaci} FBUS....
Ale možná že je jenom srozumitelnější mojí špatné angličtině ...

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: S.PORT - F.PORT - FBUS (F.PORT2.0]

Příspěvek od Jan Urbánek »

S.BUS - data rizeni 16+2 kanalu
S.Port - data telemetrie az 27 zarizeni
F.port - rizeni a telemetrie v jednom, bylo implementovano a vyrobeno s pomoci komunity kolem betaflight
F.port2 prejmenovano na F.BUS - rychlejsi F.Port, aktualne pouzivany protokol k prenosu rizeni a telemetrie, nastaveni a aktualizaci zarizeni.

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

Re: S.PORT - F.PORT - FBUS (F.PORT2.0]

Příspěvek od radekbenes »

Zdravím,
omlouvám se že do toho stále ryji :D ale pořád mi tu chybí ta jednoznačná základní informace, že pro produkty FrSky neplatí, že f.port integruje (použitelně) kanálová data. Všude se píše že ano bez dalšího dovysvětlení.
Takže jsem si na základě této informace myslel, že Rbusy, podporující f.port, to umí, vždyť se to všude píše :o ale ouha...
Fakticky je to pro mne o tom, že nevyužiji R9 jako záložní přijímač, aniž bych obsadil 2 vstupy RX ze 3. Žádný totiž f.port 2.0/FBUS nemá. Ani řada dalších stále vyráběných 2.4G přijímačů ne.
Tak to je snad už všechno k tomu.
Děkuju za strpení ... :D
Radek

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: S.PORT - F.PORT - FBUS (F.PORT2.0]

Příspěvek od Jan Urbánek »

R9 jaky
RB-25 ale podporuje pouze FBUS a SBUS a Spartport

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

Re: S.PORT - F.PORT - FBUS (F.PORT2.0]

Příspěvek od radekbenes »

No já jsem právě žádný R9 s podporou FBUS nenašel, pokud se mýlím a nějaký je, budu jen rád.
Jde mi o to připojit ho k RB25S jedním kabelem.

(jinak máte pravdu, u RB25 f.port podporovaný není, to jsem popletl s f.port2 tedy FBUSem)
R.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“