Tandem XE

Jiri dD
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03. srp 2023 19:11:29

Tandem XE

Příspěvek od Jiri dD »

Dobrý den. Najdu někde uživatelský manual pro Tandem XE ?

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 359
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Také by mě zajímalo, jestli existuje nějaký podrobnější manuál na Ethos - něco podobného, jako svého času napsal pan Řehůřek na OpenTx. Hodně by to pomohlo v rozhodování, jestli má cenu přejít na ten Ethos.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tandem XE

Příspěvek od Jan Urbánek »

Nasi zakaznici maji manual 150stranek o ETHOSu v cestine.
ETHOS pro vyzkouseni lze simulovat na windows https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... ulator.exe

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 359
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Manuál a simulátor jsou, bohužel, něco odlišného. Ten simulátor určitě pomůže, ale nenapoví, když je problém.

Petronel
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29. čer 2019 20:06:38

Re: Tandem XE

Příspěvek od Petronel »

Ahoj,

máte někdo již zkušenost z XE? Všude jsou diskuze o X18/20 a 20S, ale XE je nějaké mrtvé. Zajímají mě praktické zkušenosti, čitelnost horního displeje, váha rádia, výdrž háků apod. Předem děkuji.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Tandem XE

Příspěvek od pstasek »

Mám s XE odlítanou zatím jednu sezónu, před tím jsem měl rok X20S, kterou dnes používám na testování betaverzí Ethos. Pro přechod jsem se rozhodl především z důvodu změny stylu ovládání z palčáka na pulťáka a s tím související ergonomie. X20S je fajn palcovka, ale v pultu je mnoho ovládacích prvků mimo dosah. Oproti tomu XE má všechny přepínače dostupné dobře a ergonomie pultovky je tady na výbornou.

Oproti X20S má také interní paměť, takže se nemusím obávat potenciálního problému se slotem SD nebo samotnou kartou. Ovládacích prvků je zde ze všech rádií nejvíc, byť pro moje účely jich většinu nevyužiju. Je však dobré, že mi určitě nedojdou a nacházejí se zde všechny myslitelné typy.
image.png
image.png
Osobně jsem si rádio osadil pákami s 3-polohovými přepínači na vrchu páky a momentovými tlačítky ve spodní části páky. XE má uvnitř extra konektivitu na další 3 spínače/tlačítka a 2 ADC převodníky na analogové ovládací prvky, takže se nemusí nic ze stávajících prvků obětovat.
image.png
Z pohledu uživatelského rozhraní jsou rádia totožná, kvalita spodního displeje, gimbaly, vše v pořádku. Horní displej umožňuje zobrazit další 4 hodnoty, což se náramně hodí. U horního displeje nejde ubrat jas, ale nijak mě to neomezuje. Viditelnost i na slunci bez problémů. Všiml jsem si však, že z nějakého důvodu dochází při přepnutí modelu jakoby k "vypálení" předchozího obrázku, což mi připadá spíš jako softwarová záležitost, ale opět nic, co by mi stálo za to řešit a v používání to neomezuje vůbec a po chvíli ten předchozí obrázek zmizí.
image.png
Mechanik pák na popruh jsem se trochu bál, ale jsou bez problémů s malou výhradou, viz toto vlákno: viewtopic.php?f=87&t=1050 Nic, co by však modelář nezvládl.

Často v diskuzích vidám výhradu, že v XE je pouze jedna anténa na 2,4 GHz, zatímco u X20S jsou dvě. No v praxi jsou hodnoty RSSI i VFR srovnatelné v rámci IMAC sestav, kdy se model často dostává do kritických pozic polarizace a naprosto dostačující pro létání na dohled i s obřími modely.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 359
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Ty páky jsou k dispozici v RCStudiu nebo se musí koupit jinde ?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tandem XE

Příspěvek od Jan Urbánek »

Myslim ze to jsou RCtechnik https://rctechnik.de/?language=en
Umim je sehnat ale drzet je za 1700kc / ks nebudu

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 359
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Díky, není potřeba. Až je budu potřebovat, tak to bude k dispozici XE sedmé generace. Zatím musí stačit X9E.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Tandem XE

Příspěvek od pstasek »

Ano, jsou to páky od rctechnik.de. Jsou opravdu docela drahé, ale když je člověk chce a využije, tak je chce ;) Pořád je to v porovnání s cenou modelu obhajitelný a ergonomie je pro účely přesné akrobacie opravdu super.

Odpovědět

Zpět na „Tandem XE“